• Kesme ahşap, kontrplak tahta, mdf, ahşap ürünler üzerine baskı yöntemi olarak UV mürekkep püskürtmeli baskı, ipek ekran baskısı, tampon baskı, vb. Gibi çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

    Tam renkli • küçük lot • geniş formatlı tahta üzerine basılması için bir plaka oluşturulmasını gerektirmeyen doğrudan baskı yapılmasını sağlayan UV mürekkep püskürtmeli baskı öneriyoruz. Lot çok büyük ve bir renk kullanımı söz konusuysa, maliyet performansı olarak ipek ekran baskısı için maliyet performansı artırılacaktır. Küçük harfleri veya ince çizgileri basmak istiyorsanız veya kavisli yüzeylerle yastıklı ağaç işleri yapmak için yastık baskısı uygundur.

    Bu baskı yöntemlerinde beyaz mürekkep kullanabilirsiniz; bu nedenle ahşap veya tahıl tahılının orijinal rengini bozmadan resmi net bir şekilde göstermek istiyorsanız öncelikle beyaz bir tabanda yazdırmak iyi bir fikir olacaktır. Özellikle sarı gibi hafif renkler ahşabın rengini kaybetme eğilimindedir.

    Ancak bu ahşap baskı yöntemlerine göre UV baskı görüntünün renkleri yansıtmasında diğerlerine göre daha iyi seviyededir. Aynı zamanda UV baskı Yazdırılacak farklı içeriğe sahip değişen görüntülerde diğer baskı yöntemlerine nazaran daha profesyonel sonuçlar elde etmenizi sağlar.